Kezdőlap
Kosár tartalma
Üres kosár
Bruttó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Kosár megtekintése
Kezdőoldal / Szórakoztató elektronika / Fej-, fülhallgató, hangszóró / Headset / Headset kiegészítők / Headset kiegészítők

Headset kiegészítők

{{totalCount}} találat
találat/oldal
Rendezés:
Nincs találat.
{{ComputedLoadMoreText}}
{{totalCount}} termékből {{dataLength}} darabot már láttál

Hogyan válasszunk a headset kínálatból?


A telefonhoz csatlakoztatható headset ma már a legtöbb okostelefon használó számára alapfelszereltségnek számít. Nem véletlen, hiszen számos olyan élethelyzet adódhat, amikor nagyon fontos, hogy elérhetőek maradjunk, mégsem szeretnénk a telefonnal bajlódni a hívás fogadásakor. Természetesen az apró készülékek más lehetőségeket is rejtenek magukban, így sportolás, sétálás, vagy akár otthoni tevékenység során is praktikus, kényelmes választásnak bizonyulnak például zenehallgatáshoz. S hogy mi alapján érdemes választani? Milyen szempontokat vegyünk fontolóra a vásárlás előtt? 


Milyen céllal, hol lesz a headset használatban? 


A külső zajok kiszűrésének szempontjából másfajta headset mellett érdemes dönteni kültéri használathoz és irodai vagy otthoni alkalmazáshoz. Míg zajos környezetben a zaj kiszűrése a lényeges, addig sportoláskor a biztonságos használhatóság a lényeg. E tekintetben megkülönböztetjük egymástól az un. in-ear, vagyis hallójárati headseteket, és az earbuds eszközöket, amelyek csupán a hallójárat bejáratához illeszkednek. Míg az in-ear esetében az minőségi zajszűrés a lényeges, és a fülbe helyezhető gumiharang cserélhető, addig a másik típusnál egyfajta uniformizált megoldásról van szó, ami bárki számára kényelmes lehet, viszont tény, hogy kevésbé szűri a zajokat. Néha éppen ez utóbbi a cél.


Headset: fókuszban a kényelem 


A korszerű, kis helyet foglaló eszközök esetében elsődleges a kényelem. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan kifejezetten vezetéshez keresnek headset készüléket. Ilyenkor nagyon fontos, hogy az automatikus hívásfogadás beállítható legyen, hiszen éppen ez a lényege a dolognak. A forgalomban nem zárhatjuk ki a külső zajokat, ezért mindenképpen az ilyen típusokban érdemes gondolkodni. Többféle kialakítással rendelkező headset közül is válogathat a mai kor vásárlója, így a fülbe illeszthető, a nyakpántos, valamint a fülre tehető megoldások is széles választékban állnak rendelkezésre. 


Igaz ez a színekre is, de természetesen az ergonomikus kialakítás szintén nem elhanyagolható. vezetékes és a vezeték nélküli headset egyaránt nagy érdeklődésre tart számot, hasznos lehet akár a vonatkozó tesztek alapján letenni a voksot egyik vagy másik típus mellett. A Samsung, a Xiaomi telefonhoz éppen úgy megtalálható az ideális típus, mint az iPhone modelljeihez. A wireless, vagyis a vezeték nélküli hangátvitel Bluetooth alapon történik, de ma már elérhetőek a piacon a rádiófrekvenciás fejhallgatók is, amelyek már csak a hatótávolságot illetően is kifejezetten menőnek számítanak. Ezzel együtt persze az árkategória is jelentősen magasabb. 


Technikai jellemzők és specifikációk


A headsetek kiválasztásánál a technikai paraméterek alapos ismerete elengedhetetlen a megfelelő döntés meghozatalához. Az impedancia, az érzékenység, a frekvenciaátvitel és a meghajtó mérete mind olyan tényezők, amelyek jelentősen befolyásolják a hangminőséget és a felhasználói elégedettséget. Az alacsony impedanciájú (16-32 ohm) headsetek például ideálisak hordozható eszközökhöz, okostelefonokhoz és MP3-lejátszókhoz, mivel kevesebb energiával is képesek hangos és tiszta hangzást biztosítani. A magasabb impedanciájú modellek (akár több száz ohm) viszont inkább otthoni, stúdió felhasználásra ajánlottak, ahol erősítővel együtt használva nyújtják a legjobb teljesítményt.


Az érzékenység azt mutatja meg, hogy a headset milyen hangosan képes szólni adott bemeneti jelszint mellett. A gyártók általában decibelben (dB) tüntetik fel; minél magasabb ez az érték, annál hangosabb a fejhallgató. A frekvenciaátvitel a hallható hangtartományt jelöli, amelyet a headset képes reprodukálni. Az emberi fül általában 20 Hz és 20 kHz közötti hangokat érzékel, de a prémium headsetek ennél szélesebb tartományt is lefedhetnek, részletesebb hangzást biztosítva.


Természetesen a meghajtó mérete is fontos szempont. A nagyobb meghajtók (pl. 40-50 mm) általában erőteljesebb basszust és dinamikusabb hangzást eredményeznek, míg a kisebbek (pl. 8-10 mm) inkább a hordozhatóságra és a kényelemre helyezik a hangsúlyt. A meghajtók típusa is eltérő lehet: a dinamikus meghajtók a legelterjedtebbek, de léteznek planáris mágneses, elektrosztatikus és egyéb, speciálisabb megoldások is, amelyek mind más-más hangkarakterisztikával rendelkeznek. Fontos megemlíteni a torzítási értékeket is (THD – Total Harmonic Distortion). Minél alacsonyabb ez az érték, annál tisztább, torzításmentesebb hangzást várhatunk a headset-től, különösen magasabb hangerőn. A professzionális felhasználásra szánt modellek esetében ez kiemelten fontos szempont. A technikai specifikációk alapos tanulmányozása tehát elengedhetetlen a megfelelő headset kiválasztásához, figyelembe véve a felhasználási célt és a személyes elvárásokat.


Vezeték nélküli technológiák


Tagadhatatlan, hogy a vezeték nélküli headsetek térhódítása a Bluetooth technológia fejlődésének köszönhető. A Bluetooth különböző verziói (pl. 4.2, 5.0, 5.2) eltérő hatótávolságot, adatátviteli sebességet és energiahatékonyságot kínálnak. A legújabb verziók stabilabb kapcsolatot, alacsonyabb késleltetést (latency) és hosszabb akkumulátor-üzemidőt biztosítanak, ami különösen fontos a játékosok és a videóhívásokat gyakran használók számára. A Bluetooth kodekek (pl. SBC, AAC, aptX, LDAC) is jelentős szerepet játszanak a hangminőségben. Az aptX és az LDAC kodekek például veszteségmentes vagy közel veszteségmentes hangátvitelt tesznek lehetővé, ami audiofil felhasználók számára lehet vonzó. Fontos, hogy mind a headset, mind a forráseszköz (pl. okostelefon) támogassa ugyanazt a kodeket a legjobb eredmény elérése érdekében. A Bluetooth mellett léteznek más vezeték nélküli technológiák is, mint a 2.4 GHz-es rádiófrekvenciás (RF) átvitel, amelyet főként otthoni szórakoztató rendszerekhez és professzionális alkalmazásokhoz használnak. Az RF headsetek nagyobb hatótávolságot és stabilabb kapcsolatot kínálnak, mint a Bluetooth, de általában egy külön adóegységre van szükségük, ami kevésbé teszi őket hordozhatóvá. Az NFC (Near Field Communication) technológia is egyre elterjedtebb a headsetek világában. Az NFC lehetővé teszi az eszközök gyors és egyszerű párosítását, mindössze egy érintéssel. Ez különösen kényelmes a mindennapi használat során.


A vezeték nélküli technológiák fejlődése nem állhat meg, egyre újabb megoldások jelennek meg a piacon. A Wi-Fi alapú headsetek például lehetővé teszik a közvetlen csatlakozást az internethez, illetve a streaming szolgáltatások elérését külön eszköz nélkül. A jövőben várhatóan még nagyobb hangsúlyt kap az energiahatékonyság, a hangminőség és a felhasználói élmény javítása is, még jobb eszközöket teremtve ezáltal.


Professzionális felhasználás – Ha igazán jó cuccra van szükség


A professzionális felhasználásra szánt headsetek speciális igényeket elégítenek ki, amelyek túlmutatnak a mindennapi zenehallgatáson és telefonáláson. A stúdió headsetek esetében a legfontosabb szempont a hanghűség, a neutrális hangkarakterisztika és a részletgazdag hangzás. Ezek a headsetek lehetővé teszik a hangmérnökök és producerek számára, hogy pontosan hallják a felvételek minden apró részletét, és a lehető legpontosabb keveréseket készítsék. Zárt kialakításuk kiváló zajszigetelést biztosít, minimalizálva a külső zajok beszűrődését és a hang kiszivárgását.


A gaming headsetek más prioritásokkal rendelkeznek. A játékosok számára a térhatású hangzás (surround sound), a pontos pozicionálás és az alacsony késleltetés (latency) a legfontosabb. A térhatású hangzás segít a játékban való elmélyülésben, és lehetővé teszi a hangforrások pontos helyének meghatározását (pl. lépések, lövések iránya). A beépített mikrofon elengedhetetlen a csapaton belüli kommunikációhoz, éppen ezért sok esetben zajszűrő technológiával van ellátva a tiszta beszédhang biztosítása érdekében. Az irodai headsetek a kényelemre, a megbízhatóságra és a tiszta beszédhangra összpontosítanak. A hosszú távú viselés során fontos, hogy a headset könnyű legyen, és ne nyomja a fület. A zajszűrős mikrofon elengedhetetlen a nyitott irodai környezetben, hogy a hívások tiszták és érthetőek legyenek. A többpontos csatlakoztathatóság (multipoint pairing) lehetővé teszi, hogy a headset egyszerre több eszközhöz (pl. számítógép, okostelefon) is csatlakozzon, megkönnyítve a váltást a különböző kommunikációs csatornák között.
A professzionális headsetek gyakran robusztusabb kialakítással rendelkeznek, hogy ellenálljanak a mindennapi intenzív használatnak. A cserélhető kábelek és fülpárnák meghosszabbítják az eszköz élettartamát. A szoftveres támogatás is fontos lehet, amely lehetővé teszi a hangbeállítások testreszabását, a firmware frissítését és egyéb funkciók elérését is. 


Zajszűrési technológiák


A zajszűrés kulcsfontosságú szemponttá vált a headsetek világában, különösen a zajos környezetben való használat során. Közismert, hogy két fő típusa létezik: a passzív és az aktív zajszűrés. A passzív zajszűrés a headset fizikai kialakításán alapul. A fülre illeszkedő (over-ear) vagy a fülbe helyezhető (in-ear) kialakítású headsetek már önmagukban is képesek bizonyos mértékben tompítani a külső zajokat. Azt is el kell mondani, hogy az anyaghasználat (pl. sűrű szivacs, bőr) és a fülkagyló formája is befolyásolja a passzív zajszűrés hatékonyságát.


Az aktív zajszűrés (ANC – Active Noise Cancellation) egy fejlettebb technológia, amely elektronikus úton csökkenti a környezeti zajokat. A headsetbe épített mikrofonok érzékelik a külső hangokat, majd egy elektronikus áramkör ezekkel ellentétes fázisú hanghullámokat generál. Ezek a "zajkioltó" hanghullámok kioltják az eredeti zajt, így csendesebb környezetet teremtve a felhasználó számára. Az ANC különösen hatékony az alacsony frekvenciájú, monoton zajok (pl. repülőgép zúgása, közlekedési zaj) esetén. Az ANC technológia különböző szintjei léteznek. Az egyszerűbb rendszerek csak egy fix zajszűrési szintet kínálnak, míg a fejlettebbek adaptív zajszűréssel rendelkeznek, amely automatikusan alkalmazkodik a környezeti zajszinthez. Néhány headset lehetővé teszi a zajszűrés mértékének manuális beállítását is. Léteznek olyan modellek is, amelyek „transparency mode” vagy „ambient mode” funkcióval rendelkeznek, amely lehetővé teszi a külső hangok felerősítését, így a felhasználó anélkül hallhatja a környezetét, hogy le kellene vennie a headsetet.


Érdemes látni, hogy a zajszűrési technológiák folyamatosan fejlődnek. Napjainkban a mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap a zajszűrésben, lehetővé téve a még pontosabb és hatékonyabb zajcsökkentést. A zajszűrés tehát egyre kifinomultabbá válik, és egyre fontosabb szerepet játszik a headsetek kiválasztásában, különösen akkor, ha a készüléket zajos környezetben való munkavégzés, utazás vagy kikapcsolódás során szeretnénk használni.


Tisztítás és higiénia


A headsetek rendszeres tisztítása nemcsak az eszköz élettartamát hosszabbítja meg, hanem a higiéniai szempontok miatt is fontos. A fülpárnák és a fejpánt közvetlenül érintkeznek a bőrrel, így izzadság, zsír és egyéb szennyeződések rakódhatnak le rajtuk. A rendszeres tisztítás segít megelőzni a baktériumok elszaporodását és a kellemetlen szagok kialakulását. A fülpárnákat enyhén nedves, szappanos ruhával érdemes letörölni. Fontos, hogy ne használj erős vegyszereket vagy alkoholt, mert ezek károsíthatják az anyagot. A bőr fülpárnákat speciális bőrápolóval is kezelheted, hogy megőrizd rugalmasságukat és megakadályozd a kiszáradást. A cserélhető fülpárnák esetében érdemes időnként újakat beszerezni, különösen intenzív használat esetén. A headset többi részét, például a fejpántot és a hangszórórácsot is tisztítsd meg rendszeresen. A port és a szennyeződéseket egy puha kefével vagy sűrített levegővel távolíthatod el legegyszerűbben. A mikrofon tisztítására különös figyelmet kell fordítani, mivel a beszédhang minőségét is befolyásolhatja a szennyeződés. A mikrofont óvatosan tisztítsd meg egy puha, száraz ruhával, vagy speciális mikrofontisztító spray-vel. A vezetékes headsetek esetében a kábel csatlakozóit is érdemes időnként megtisztítani, hogy elkerüld az érintkezési hibákat.


Használj kontakt spray-t vagy izopropil-alkoholt a csatlakozók tisztításához. A vezeték nélküli headsetek esetében az akkumulátor élettartamának megőrzése érdekében kövesd a gyártó ajánlásait a töltésre vonatkozóan. Ne hagyd a headsetet teljesen lemerülni, és ne töltsd túl. A headset tárolására használj tokot vagy tartót, hogy megvédd a portól. Ne feledd, a rendszeres karbantartás és tisztítás nemcsak a headset élettartamát növeli, hanem a higiénikus használatot is biztosítja, ami különösen fontos, ha másokkal is megosztod az eszközt.


Headset árak 


Alapvetően megfizethető áron elérhetőek a fülhallgatók, de természetesen márka és márka között is nagy különbségek adódhatnak. A vásárlás során érdemes az eladó készülékeket szűrni, méghozzá saját preferenciáid szerint. Vannak extra elvárásaid? A gyártók igyekeznek ezeknek megfelelően kialakítatni eszközeiket. Az akkumulátor üzemidőre mindenképpen figyelj, de például sportolásnál nagyon fontos szempont a csepp- és izzadságtűrő képesség. A hangvezérlés és a megfelelő készülékekkel való kompatibilitás lényeges kényelmi funkciónak számítanak, és a vásárlók akár többet is hajlandóak fizetni azért, hogy egy minden tekintetben kifogástalan eszköz szolgálja mindennapi komfortosságukat. 


A headset árak természetesen annak függvényében alakulnak, hogy mit tud a választani kívánt készülék. Itt különösen igaz, hogy az ár egyenes arányban van a minőséggel. Akció keretein belül kifoghatod új kedvenced, megéri a vezetékes és a vezeték nélküli megoldások között is körülnézni. Akár JBL headset mellett is dönthetsz, abban az esetben pedig, ha telefonáláshoz is használnád majd az apró készüléket, akkor a mikrofonos kialakítás kerül középpontba. 
Korszerű elvárások, megbízható készülékek 


A modern kor maga után hozta az igényt a maximális kényelmet, mobilitást lehetővé tevő eszközök iránt. Nem kivétel ez alól a fülhallgatók világa sem. A fülhallgató ma már egészen mást jelent, mint néhány évtizeddel ezelőtt. A táskában, vagy akár a megfelelő tárolóban, a zsebben is elférő headset kitűnő szolgálatot tesz vezetés közben, amikor az okostelefon kézben történő használatát egyébként is szép összegekkel jutalmazzák a rend őrei. Nemcsak ez indokolja azonban a headset használatát, hanem a biztonságos közlekedés is. Az elsősorban fehér, fekete színben népszerű fülhallgatók sportolás mellé is remek választásnak bizonyulnak. Legyen szó a futásról, vagy konditermi edzésről, a zene ritmusa magával ragad, átlendít a nehéz pillanatokon, és új energiákkal tölt fel. Használhatod a headsetet takarításhoz, otthoni tevékenységhez, ha közben nem szeretnéd a zenével zavarni a lakásban tartózkodó személyeket. 


Alapvetően tehát elmondhatjuk, hogy a korszerű technológia a kényelem szolgálatába állítható, s ez ma már ár tekintetében is elérhető megoldást kínál. Headset vásárlás előtt érdemes a webáruház kínálatát áttekinteni, a vonatkozó teszteket megismerni, vagy akár akció keretein belül, olcsón vásárolni az eladó fülhallgató választékból.

Top szűrések

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Összes szűrés törlése

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Szűrések {{activeFilterCount}} aktív szűrő
Szűrések {{activeFilterCount}} aktív szűrő
Szűrések

Top szűrések

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Összes szűrés törlése

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Top termékek

Nincs találat.

Nincs találat.
Beérkezés értesítő

Értesítést kérek

Amennyiben beérkezik a termék a raktárunkba, akkor erről e-mailben értesítést küldünk Önnek.

Több e-mail címet is lehetősége van megadni. Ehhez az e-mail címeket pontosvesszővel elválasztva kell begépelnie. (Pl.: vasarlo@vasarloemail.hu; felhasznalo@felhasznaloemail.hu;)

Utoljára megtekintve